W dzisiejszych czasach makijaż permanentny jest jednym z najczęstszych używanych zabiegów. Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. Jeśli chodzi o makijaż permanentny oczu to najczęściej robi się go na dolną lub górną powiekę, natomiast makijaż permanentny brwi zazwyczaj ma na celu pogrubienie i wymodelowanie kształtu brwi.

Makijaż permanentny można stosować cały rok , jednak najczęściej Panie stosują ten makijaż podczas lata kiedy wybierają się na wakacje i nie chcą marnować czasu na makijaż.

Na czym polega makijaż permanentny ?

Polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów (barwników), które implementuje się do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka, jest to płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu.

Przy zabiegu z nie czuleniem jest całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu odczuwalne jest drapanie, ale nie ból.

Makijaż permanentny utrzymuje się na skórze do około roku. W zależności od rodzaju użytej techniki pigmentacji i barwników oraz indywidualnych właściwości organizmu makijaż będzie różnie się utrzymywał.

Makijaż permanentny maskuje niedoskonałości urody i podkreśla jej walory. Dlatego kobieta, która stosuje makijaż permanentny czuje się pewniej i bardziej kobieco.